O nas

Główna siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radlinie mieści się na ul. Orkana 5, a siedziba filii znajduje się na Głożynach przy ul. Reymonta 9.
Wypożyczanie ksiażek to nasza główna i najważniejsza, ale nie jedyna działalność. Biblioteka, obok innych radlińskich jednostek samorządowych i pozarządowych, kształtuje życie kulturalne w mieście.
W holu biblioteki powstała galeria,  gdzie prezentowane są prace Grupy Twórców Nieprofesjonalnych "Pasja" w Radlinie i innych twórców, w tym naszych czytelników. Poza tym biblioteka organizuje:

• spotkania - autorskie - do tej pory zaproszono m.in Ks. Prof. Jerzego Szymika, Krzysztofa Petka, Marka Szołtyska, Martę Fox, Wandę Chotomską, Andrzeja Żaka, Wiolettę Piasecką, Roksanę Jędrzejowską - Wróbel, Grzegorza Kasdepkę, Remigiusza Rączkę, Agnieszkę Lingas - Łoniewska, Thomasa Arnolda, Łukasza Wierzbickiego; pisarzy regionalnych: Wiktora Buglę, Annę Zychma, Marię Lelonek oraz Mariana Małeckiego - publicystę i naukowca pochodzącego z Radlina, a także Błażeja Adamczyka i Eryka Holonę publikujących prace poświęcone historii miasta.
  • wystawy okolicznościowe dotyczące rocznic;
  • konkursy czytelnicze dla dzieci i młodzieży;
  • konkursy plastyczne i rysunkowe dla dzieci;
  • konkursy fotograficzne;
  • lekcje biblioteczne;
  • mikołajki, andrzejki, bale przebierańców;
  • akcje głośnego czytania "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM", "Rodzinne spotkania z książką", "Urodziny Kubusia Puchatka",  "Światowy Dzień Pluszowego Misia", "Czytam sobie" czy "Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania".

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radlinie istnieje możliwość bezpłatnego skorzystania z internetu. Służy temu 5 stanowisk komputerowych.

Dyrektor  mgr Henryka Pawliczek

• Główny księgowy mgr Katarzyna Bura